Tanzania jest jednym z najbardziej dziewiczych krajów na świecie. Aż 30% powierzchni mojego kraju zajmują parki narodowe, zamieszkiwane przez ponad milion gatunków dużych ssaków. Pokażę Ci zebry, lwy i słonie w ich naturalnym środowisku. Ciekawe, który zwierzak spodoba Ci się najbardziej.

Tanzania to naprawdę bezpieczny i stosunkowo nowoczesny kraj. W przeciwieństwie do innych krajów regionu, nigdy nie doświadczył wojny domowej. Poza tym Tanzania jest pełna pozytywnych ludzi – wszyscy są bardzo przyjaźni i ciągle uśmiechnięci. Będziesz miał okazję sam się przekonać!.

Duma mojego kraju, czyli Kilimandżaro jest najwyższym szczytem na kontynencie afrykańskim oraz najwyższa wolnostojąca góra świata! Składa się z trzech stożków wulkanicznych o nazwach: Mawenzi, Shira i Kibo. Droga na Kilimandżaro jest bardzo urozmaicona – możesz zobaczyć pola uprawne, lasy, wrzosowiska, torfowiska, pustynie i oczywiście arktyczny szczyt. Kilimandżaro za swój cel obiera aż 25 tysięcy osób rocznie. Teraz Twoja kolej!

Wyobrażasz sobie, że w jednym kraju jest używanych aż 120 języków? W moim właśnie tak jest! Tanzania jest podzielona na 26 regionów: 21 na stałym lądzie, 3 na Zanzibarze i 2 na Pemba Island. Chcesz więcej? Jest on podzielony na 99 dzielnic! Może powinniśmy zgłosić się do Księgi Rekordów Guinnessa?

Kawa motorem napędowym Kenii! Wiecie, że kawa generuje najwięcej kenijskich dochodów? Turystyka zajmuje drugie miejsce w tym rankingu. Co ciekawe, Kenijczycy wolą herbatę oraz piwo. Zwykle serwują napoje na gorąco, włącznie z piwem – niejednokrotnie nasi goście są tym lekko zaskoczeni. Wracając do kawy, to koniecznie musicie jej spróbować. Jest naprawdę przepyszna!

Szukasz odpoczynku z dala od zatłoczonego miasta i ciągłego pośpiechu? Przyjedź do Tanzanii! Moja ojczyzna leży w jednym z najbardziej ekologicznych rejonów świata. Praktycznie nie znajdziesz tutaj fabryk, linii produkcyjnych, ani innych przemysłowych „atrakcji”. Dzięki temu Tanzania to idealne miejsce na relaks i nabranie sił.